24 października 2018

Lejdi Gada

 

Lejdi Gada czyli kobiety przy mikrofonie to moja autorska audycja, która emitowana jest w każdą środę o godzinie 18:00 w Radio UWM FM.

To audycja o kobietach, ale nie tylko dla kobiet. Godzina pełna inspirujących opowieści o pasjach, pracy i życiu. Pełna energii i entuzjazmu, charakteru i humoru.

Prezentuję sylwetki niesamowitych, dzielnych kobiet a jednak żyjących wśród nas i wydawałoby się zupełnie zwyczajnych. Zapraszam was do świata odważnych, pięknych, dobrych oraz kochających siebie i życie bohaterek.

 

odcinek 1.

W pierwszym odcinku audycji Lejdi Gada czyli kobiety przy mikrofonie spotkałam się ze spadochroniarką Martyną Wacławik, by porozmawiać o skakaniu, lataniu i spadaniu… Po wysłuchaniu tej rozmowy każda i każdy z Was bez obaw wyskoczy z działającego samolotu. Są dziewczyny, które bez strachu robią to dla czystej przyjemności.

 

 

 

 

odcinek 2.

Gościem mojej audycji była zwyciężczyni konkursu Olsztyn Street Art Garden – Julia Deptuła. Zajmuje się malarstwem wielkoformatowym. Opowiedziała mi o łamaniu stereotypów, odrzucaniu utartych schematów i trudnościach w byciu „ładną dziewczyną malującą po ścianach”. Po odsłuchaniu tej rozmowy każda z was chętnie chwyci za pędzel i pójdzie w świat coś zmalować.

 

 

 

 

odcinek 3.

“Bieg na sześć łap” to inicjatywa Moniki Dąbrowskiej, która w audycji Lady Gada opowiedziała mi jak łączyć dobre z pożytecznym i czerpać radość z dawania miłości bezdomnym zwierzakom. To niezwykle wesoła i inspirująca kobieta, która postanowiła zmienić świat na lepsze. Przekonajcie się sami!

 

 

 

 

odcinek 4.

Żeby się z nią spotkać musiałam pokonać spory kawałek drogi i dotarłam prawie do Poznania. Moim gościem była Anna Kiczyńska – pilot wojskowy. Lata śmigłowcem i opowiedziała mi o trudach swojej pracy i dużej odpowiedzialności jaka na niej spoczywa. Jakie marzenia ma ktoś, kto codziennie lata z głową w chmurach?  Posłuchajcie!

 

 

 

 

odcinek 5.

Niezwykła ekspresja twórcza towarzyszy jej od dziecka. Jest w stanie w kilku słowach zawrzeć całą treść, opisać człowieka albo wymyślić nazwę popularnej audycji radiowej. Moim gościem była Agnieszka Kacprzyk. Opowiedziała mi o kreatywnym pisaniu, książkach oraz bohaterach jej powieści. Czy można żyć z pisania? Posłuchajcie!

 

 

 

 

odcinek 6.

Kobieta w straży pożarnej? Gośćmi mojej audycji były: Anna Romańczuk-Koprucka i Małgorzata Rudnicka z OSP Olsztyn-Gutkowo. Opowiedziały mi niezwykłe historie nie tylko o gaszeniu pożarów, ale również o relacjach, miłości, przyjaźni i rodzinie. Bo straż pożarna to taka wielka rodzina, na którą można liczyć w każdej sytuacji. Zgodnie z zasadą: jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!

 

 

 

 

odcinek 7.

Moim gościem w audycji Lejdi Gada była Emilia Konwerska – literaturoznawczyni i kuratorka olsztyńskiej Galerii Dobro. Rozmawiałyśmy o sztuce i kontrowersjach, które jej towarzyszą. Czy zawsze musi być ładna, zgrabna i łatwa w odbiorze? Czy w brzydocie tez możemy szukać piękna? Posłuchajcie!